Open/Close Menu Masaż, rehabilitacja, odnowa biologiczna Tarchomin

 

Masaż jest to zabieg fizjoterapeutyczny, który składa się z serii ruchów mających na celu wywieranie ucisku na tkanki. Zwany inaczej sprężystym odkształcaniu tkanek. Masaż przeważnie wykonuje masażysta,który określonymi ruchami w określonym tempie z odpowiednią siłą wykonuje ucisk na partię mięśni, naczyń krwionośnych i limfatycznych od ich obwodu aż do serca. Rozróżniamy różne rodzaje masażu od leczniczego,relaksacyjnego po masaż,który przygotowuje nasze mięśnie do wysiłku.

Masaż klasyczny

Jest to rodzaj najpopularniejszego masażu,jednak w zależności od formy i intensywności może być również leczniczy, relaksacyjny, jak i pobudzający. Masaż klasyczny ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta. Jest on stosowany w leczeniu i zapobieganiu wielu chorobom z dziedziny ortopedii, neurologii,pediatrii, ginekologii i wielu innych. Masaż ten działa na pacjenta przeciwbólowo,odżywia tkanki,doskonale regeneruje mięśnie oraz reguluje napięcie mięśniowe,zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, w znacznym stopniu zmniejsza tkankę tłuszczową,przyspiesza przemianę materii oraz uaktywnia przepływ limfy i krwi w żyłach. Masaż klasyczny wykonuje się bezpośrednio na ciele pacjenta,może być wykonywany przy użyciu oliwki, kremu do masażu, zasypki lub maści leczniczej. Do technik masowania zaliczamy głaskanie, przesuwanie,oklepywanie, wyciskanie. Podczas masażu następuje odprężenie i relaks. Miejsce pełne napięcia w wyniku stresu zostają odblokowane. Regularne stosowanie masażu wpływa na lepsze samopoczucie, odczuwalne napięcie w kręgosłupie, plecach czy karku schodzi. Masaż ten również doskonale wpływa na stan naszej skóry, jest ona lepiej dotleniona i bardziej ukrwiona,staje się sprężysta i jędrna.

Masaż Relaksacyjny

Ten rodzaj masażu wspaniale pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia. Doskonale też działa na układ nerwowy. Likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca oraz właściwe krążenie i ciśnienie krwi. Jest jedna z często polecanych metod terapeutycznych,kosmetycznych, jak i relaksacyjnych. Masaż relaksacyjny ma na celu zmniejszenie napięcia nerwowego i psychicznego,co w końcowym efekcie prowadzi do pełnego odprężenia i rozluźnienia organizmu. Ruchy wykonywane przez masażystę podczas zabiegu są powolne, spokojne,łagodne, rytmiczne mają na celu uspokoić naszą duszę i ciało. Przy tego typu masażu uczymy się zdolności relaksowania się,która w naturalny sposób została wyparta przez pośpiech czy stres. Masaż relaksacyjny łagodzi bóle pleców, szyi i głowy. Wspomaga usprawnić koncentrację,dobrze działa, gdy cierpimy na depresję,nadpobudliwość, wysokie ciśnienie krwi lub gdy jesteśmy poirytowani i wyczerpani. Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny rozluźnia wszystkie mięśnie w organizmie tak, że z trudem możemy zapanować nad swoim ciałem. Z tego rodzaju masażu może korzystać każdy, niezależnie od wieku,stanu zdrowia czy płci.

Masaż Leczniczy

Jego podstawą jest masaż klasyczny . Jego głównym celem jest leczenie pewnych zaburzeń organizmu przez skuteczne zabiegi manualne . Przed wykonywaniem tego typu masażu .możemy zastosować zabiegi fizykalne np. naświetlanie lampą Solux, możemy stosować również okłady rozgrzewające , maści lecznicze, które działają przeciwbólowo i rozgrzewają nasz organizm .

Masaż Izometryczny

To specjalistyczny masaż, który znany jest przede wszystkim kulturystom . Sprzyja on rozwojowi siły i masy mięśniowej . Polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego.

Masaż Sportowy

Masaż ten niweluje skutki zmęczenia spowodowane wysiłkiem fizycznym . Masaż też rozluźnia napięcie mięśniowe i chroni przed możliwymi kontuzjami ,jakich nie brak wśród sportowców. Masaż wykonuje się zarówno przed jak i po wysiłku fizycznym ,ma on również na celu wyciszenie organizmu i dotlenienie .

Masaż Segmetarny

Masaż ten to swoistego rodzaju zabieg fizykalny . Jest masażem diagnostycznym ,jet to jedna z form masażu, która znajduje szczególnie zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych . Twórcą masażu segmentarnego jest masażysta O.Gläser oraz doc. dr med. W. A. Dalicho. Razem współpracując w oparciu o prace innych badaczy opracowali i opublikowali masaż segmentarny. Masaż ten wywołuje wpływ na funkcjonowanie narządów wewnętrznych i umożliwia leczenie u usuwanie zmian odruchowych w narządach i tkankach . Ten rodzaj masażu jest świetnym uzupełnieniem masażu klasycznego .

Bardzo modne w dzisiejszych czasach i medycynie stały się masaże orientalne czy masaże gorącymi kamieniami . Dodatkowo gabinet masażysty można ozdobić świecami czy zapachowymi kadzidłami, które również zrelaksują nas i pozwolą z ufnością oddać się w ręce specjalisty . Prawie każdy z nas potrzebuje odpocząć od codziennego napięcia,wysiłku czy stresu ,mamy w środku w nas wewnętrzną potrzebę dbania o swoje ciał . Dlatego masaż będzie dla nas doskonałym źródłem przyjemności,odprężenia,terapii,jak i leczenia . Regularne korzystanie z masażu sprawi ,że będziemy na co dzień zadbani,zrelaksowani i wypoczęci ,zatem poddajmy się dobroczynnemu działaniu masażu.

CategoryArtykuły

© Espina 2017 Warszawa Tarchomin

Twój czas jest podejmowany

Prosimy wybrać inne godziny

Close

x