Open/Close Menu Masaż, rehabilitacja, odnowa biologiczna Tarchomin

 

Starzenie się jest naturalnym procesem, przed którym nie uciekniemy. Starzenia nie da się powstrzymać jednak można spowolnić jego wpływ na nas i nasz organizm. Starzenie się, to działanie czasu na osobę, ma wiele aspektów może być fizyczne,psychologiczne, które oddziałuje na osobowość człowieka w tym na jego życie emocjonalne i duchowe. Jednak gdy pozwolimy sobie już od najmłodszych lat zadbać o zdrową dietę,wprowadzimy aktywność fizyczną i zadbamy o swoje zdrowie,szansę na późniejszą starość na pewno wzrosną.

Starzenie się jest postępującym procesem zmniejszania się sprawności psychofizycznej. Jednym z najważniejszych czynników, wpływających na starzenie się jest zużywanie się tkanek w naszym organizmie. Na starzenie się ma również wpływ uwarunkowanie biologiczne oraz procesy fizjologiczne, które zachodzą w tkankach naszego organizmu. Czynniki genetyczne,również mają ogromny wpływ na proces starzenia,możemy popatrzeć na naszych dziadków czy rodziców i zobaczyć, czy jesteśmy genetycznie obciążeni np. szybszym procesem starzenia się lub też być może zostaliśmy obdarowani w przeciwnym kierunku, czyli zachowamy dłużej młody wygląd. Czynniki psychologiczne i społeczne również wywierają duży wpływ na nas i na proces naszego starzenia.

Dobrze wiemy,że marzeniem każdego człowieka jest jak najdłuższe życie, dlatego specjaliści od starzenia się badają przyczyny starzenia. Możemy być zadowoleni, ponieważ życie ludzkie, w ostatnich czasach uległo wydłużeniu o 20 lat jednak na to ma szczególny wpływ dobrze rozwinięta gałąź lecznictwa a nie zahamowanie procesu starzenia .

Starzenie się a zmiany fizyczne i psychiczne

Zmiany fizyczne zauważalne są gołym okiem, nasza skóra staje się sucha,cienka, pomarszczona. Brak jędrności sprawia,że miejscami może wisieć zwiotczała i naciągnięta. Kolejnym elementem są nasze włosy,które siwieją i przerzedzają się. Osteoporoza to kolejny znak nadciągającej starości oraz zmiany w uzębieniu.

Na zmiany psychiczne składają się takie czynniki jak zawężenie zainteresowań, konserwatywne poglądy, obawa przed wszystkim, co nowe. Występuje również utrata tzw bystrości, obniżona spostrzegawczość, osłabienie wrażliwości uczuciowej i chwiejność emocjonalna.

Teoria wolnych rodników a starzenie

Ta teoria mówi nam,że jeśli dochodzi do zaburzeń równowagi pomiędzy powstawaniem i inaktywacją wolnych rodników ,ten nadmiar może powodować uszkodzenie struktur  komórkowych a to prowadzi do śmierci komórek. Dlatego bardzo duże znaczenie przypisuje się układowi odpornościowemu ,jednak jego sprawność immunologiczna wraz z wiekiem niestety zmniejsza się. Wolne rodniki możemy w większej ilości znaleźć u osób chorych na cukrzycę,otyłość, nałogowych palaczy czy u osób z podwyższonym cholesterolem. Im większa ilość wolnych rodników w organizmie, tym gęstsza krew, gorszy przepływ krwi w naczyniach. Wolne rodniki biorą udział w powstawaniu wielu chorób w tym miażdżycy,nowotworów, cukrzycy,oraz przyspieszają tworzenie się zmarszczek. Przyczyniają się one w dużej mierze do starzenia się organizmu. W wyniku tego problemu zaczęto poszukiwać szeregu przeciwutleniaczy,które chronią nas przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Przeciwutleniacze broń przeciwko starzeniu się.

Naturalnymi przeciwutleniaczami są witamy C i E. Musimy pamiętać,aby dostarczyć naszemu organizmowi utleniacze i przeciwutleniacze. Utleniacze znajdziemy w mięsnych produktach w dicie wysokokalorycznej oraz w cukrach prostych, czyli w słodyczach. Przeciwutleniacze znów to owoce i warzywa,szczególnie owoce cytrusowe cieszą się dużą popularnością ze względu na wysoki poziom przeciwutleniaczy. W jednym owocu cytrusowym znajdziemy ponad 100 naturalnych przeciwutleniaczy.

Zabiegi odnowy biologicznej

Dziś medycyna dysponuje dużym wachlarzem serii zabiegów odnowy biologicznej. Poprzez regularne uczęszczane na tego typu zabiegi,możemy usprawnić swoje ciało. Gdy borykamy się z nadwagą czy niezbyt jędrną skórą ,z powodzeniem możemy skorzystać z zabiegów upiększających i odzyskać jędrność skóry jak też smukłość sylwetki. Otyłość i nadwaga mogą w znacznym stopniu przyczynić się do szybszego starzenia się naszego organizmu, dlatego możemy udać się do takiego gabinetu odnowy biologicznej i po konsultacji poddać się szeregom zabiegów,które mają na celu zregenerowanie ciała,poprawienie  jego kondycji, jak i naszego wyglądu.

Sport i ruch.

Gdy chcemy cieszyć się długim życiem, niezbędny będzie dla nas sport i aktywność fizyczna. Regularne uprawianie sportu spowalnia procesy starzenia. Nie zapominajmy również,że to czy zachorujemy na jakąkolwiek chorobę będzie zależało od naszej diety,stylu życia i używek. Zapobiegajmy zatem przedwczesnemu starzeniu się i korzystajmy dłużej z młodości.

CategoryArtykuły
Tags

© Espina 2017 Warszawa Tarchomin

Twój czas jest podejmowany

Prosimy wybrać inne godziny

Close

x